Forum Discuţii juridice Executare silită Intoarcere executare silita AVAS contra pagubit FNI
Discuție deschisă în Executare silită

Intoarcere executare silita AVAS contra pagubit FNI

Fiind un pagubit FNI,in anul 2008 am apelat la un executor judecatoresc si a executat silit AVAS-ul .Intre timp am tot primit citatii in dosarul nr 28387/300/2010 avind ca obiect "contestatie la executare" .Acum am primit o comunicare ,prin care datorez AVAS-ului acea suma+onorariu executor,actualizata cu rata inflatiei.Mai este o zi,din cele 15 in care pot sa fac recurs.Angajind un avocat,exista vreo sansa sa contest aceasta hotarire?
Buna ziua
sunt in aceasi situatie.
Ce ati facut ?
Se poate castiga acest proces insa aveti nevoie de aparare. In cazul dvs. opereaza compensatia legala ca mod de stingere al obligatiilor.