avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

buna ziua am o intrebare am iesit la pensia de invaliditate gradul2 in decembrie 2013,cu cancer de toate tipurile,mamar,osos,la creier pot sa cer schimbarea gradului de invaliditate. va multumesc anticipat si sanatate tuturor
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 20:32, 30 Ianuarie 2014
Puteti cere, dar sper ca nu vreti sa treceti in gr 3? Nu v-as sfatui sa faceti acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de boala oltiemoke oltiemoke buna ziua sint bolnava de cancer carcinom mamar stadiul 3a[tin2] operat chimiotratat,iradiat,determinari cerebrale si osoase ma-u pus in pensie de invaliditate ... (vezi toată discuția)
Pensie pentru bolnavii de cancer mariusbarbacariu mariusbarbacariu buna ziua. marius ma numesc. mama a fost diagnosticata cu cancer mamar, gr. 3. am auzit ca are dreptul la o pensie de invaliditate. as vrea sa stiu unde ... (vezi toată discuția)
Reincadrarea in pensia de handicap... Paula66 Paula66 As avea o nelamurire, in legatura cu pensia de handicap. Am 49 de ani, am fost diagnosticata cu cancer mamar malign,codul bolii C50. Am primit pensia de ... (vezi toată discuția)