Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua - schimbare parfum
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua - schimbare parfum

Am cumparat un parfum acum 3 zile si am aflat ca persoanei careia vreau sa il ofer nu ii place acea marca de parfum iar acum vreau sa il schimb si sa mai dau o diferenta de bani pentru a lua altul mai scump.Mentionez ca parfumul nu este desfacut din cutie,ambalajul nu este deteriorat si am si bonul de la magazin.Va rog sa-mi spuneti daca il mai schimba?
Ar trebuie sa il schimbe dar mai sunt si magazine care afiseaza ca nu schimba produsele cumparate.
Depinde de politica magazinului. Schimbarea se face de regula cand produsul nu corespunde calitativ dar avand in vedere intentia dvs. de a cumpara alt parfum si mai scump sunt sigur ca vor accepta "tranzactia".