Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare club de amatori de film
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare club de amatori de film

Buna ziua,

Care ar fi procedurile pentru infiintarea unui club de cinema? As dori impreuna cu cativa prieteni iubitori de arta cinematografica sa ne infiintam un club unde sa putem oferi gratis vizionarea unui film din capodoperele universale ale acestei arte. Cineva mi-a spus ca legea iti da dreptul de a face asta daca infiintezi un club non profit in scop cultural si educational.
Infiintati o organizatie non profit.

[ link extern ]

www.avocatnet.ro/content/for...

a.s.o.