avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare club de amatori de film
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare club de amatori de film

Buna ziua,

Care ar fi procedurile pentru infiintarea unui club de cinema? As dori impreuna cu cativa prieteni iubitori de arta cinematografica sa ne infiintam un club unde sa putem oferi gratis vizionarea unui film din capodoperele universale ale acestei arte. Cineva mi-a spus ca legea iti da dreptul de a face asta daca infiintezi un club non profit in scop cultural si educational.
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 14:46, 1 Februarie 2014
Infiintati o organizatie non profit.

[ link extern ]

[ link extern ]

www.avocatnet.ro/content/for...

a.s.o.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare fan club sau fundatie - non profit MihaelaJ MihaelaJ Buna ziua. Imi cer scuze nu stiu unde sa postez pentru acest subiect si am ales aceasta categorie. Vreau sa infiintez un Fan Club sau o Fundatie - Non ... (vezi toată discuția)
Societate comerciala non profit pentru gradinita privata? flaminia_bc flaminia_bc Sunt intr-o dilema, nu gasesc nicaieri ultimele norme privind infiintarea unei gradinite private, pana la urma trebuie neaparat o societate comerciala non ... (vezi toată discuția)
Revistă aliasi aliasi Bună ziua tuturor! Aș dori să realizez și să distribui o revistă! Totul va fi non-profit, tiraj aproximativ 100 buc! Bineînțeles că voi băga reclame ... (vezi toată discuția)