avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Noul cod - evaziune
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Noul cod - evaziune

buna seara in legatura cu noul cod penal,dc este condamnat la 3 ani cu executare pentru evaziune si deja a executat un an poate beneficia de noul cod si cum? multumesc
Cel mai recent răspuns: florin_tzache , utilizator 17:02, 4 Februarie 2014

buna seara in legatura cu noul cod penal,dc este condamnat la 3 ani cu executare pentru evaziune si deja a executat un an poate beneficia de noul cod si cum? multumesc


Evaziunea este prevazuta in Legea 241/2005, nu va ajuta in nici un fel N.C.P.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Beneficiez de noul cod penal din februarie 2014? eveline22 eveline22 sunt condamnata 3ani cu executare pt furt calificat,dc se da acest decret eu beneficiez dc inca sunt in libertate ?cu toate ca sunt primar nu mai am nimic la ... (vezi toată discuția)
Despre amnistie si gratiere si aplicarea noului cod penal titiana32 titiana32 am condamnare de doi ani definitiva ,pentru evaziune fiscala prev.de art.9 lit.b L.241/2005 si la 18.09.2013 am inceput executarea pedepsei. Intrebarea este: ... (vezi toată discuția)
Prescriptia raspunderii penale titiana32 titiana32 sotul meu a fost condamnat definitiv pe art.9 lit.b din L 241/2005 pentru savarsirea infractiunii de evaziune fiscala constand in aceea ca in anul 2004 luna ... (vezi toată discuția)