Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Noul cod penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Noul cod penal

Buna ziua,

ca urmare a intrarii in vigoare a ncp , cei cu tentativa de omor calificat , cu pedeapsa de 4 ani cu executare , pot beneficia de o reducere a pedepsei? In cazul in care nu beneficiaza se poate cere rejudecarea ?

Multumesc
Ramane la fel, nu beneficiaza de nimic.
Se poate cere o revizuire a dosarului?