Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reprezentare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Reprezentare

am un frate bolnav psihic gr.lll in varsta de 6o ani ,a intrat peste el in curte o persoana i-a furat telefonul l-a batut a necesitat ingrijiri medicale 35-40 de zile,pers.respectiva a recunoscut si ca a gresit dar am actionat-o in judecata,eu ca sora ce pot face sa il reprezint eu la proces
fiind vorba de un proces penal, reprezentare se poate face doar prin avocat. Daca dvs. sunteti curatorul fratelui mandatul se va da de catre dvs.
Cine anume actionat in judecata persoana responsabila?

Fratele dvs sau dvs in numele lui?

Ce fel de actiune aveti in instanta? Civila sau e vorba de un dosar penal?
fratele meu,dosar penal