Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Produse alimentare intr-un magazin fara curs de igiena?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Produse alimentare intr-un magazin fara curs de igiena?

Buna ziua, as dori sa stiu ce categorie de produse alimentare se pot vinde intr-un magazin fara a avea curs de igiena?
Multumesc
Nu se pot vinde produse alimentare fara ca persoana care le vinde sa aiba curs de igiena. Chiar daca sunt preambalate... Amenda pentru lipsa certificatului de insusire a notiunilor fundamentale de igiena poate fi de 500 ron sau mai mult
SUNSHINE11, utilizator