Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocati - CAEN 6910 sau 8423 ?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocati - CAEN 6910 sau 8423 ?

O intrebare pentru avocatii de pe forum:
Dumneavoastra ce cod caen completati in declaratia privind veniturile realizate (200) care trebuie depusa la Adm.Financiara pana la data de 15 mai? CAEN 6910 - Activitati juridice sau CAEN 8423 - Activitati de justitie.
Va multumesc!
ContSters46797, utilizator
Avocatii presteaza servicii juridice, nu realizeaza activitati de justitie, chiar daca si ei contribuie implicit la realizarea actului de justitie :)
Deci 6910.
Buna seara.Codul CAEN in care se incadreaza activitatea desfasurata de avocati este 6910.
Va multumesc de raspunsuri.
6910 aveam si eu completat in estimativa depusa anul trecut, dar astazi am vazut la doua colege 8423 pe declaratia lor si din acest motiv am intrebat.
:offtopic:
Am vazut ca nu v-ati confirmat contul de pe avocatnet si din acest motiv nu puteti primi aplauze....
Probabil ati primit la data inregistrarii un e-mail de la avocatnet cu un link de confirmare a contului si ati uitat de el. Desi daca spuneti ca sunteti avocat, ar fi trebuit sa va inregistrati la consultanti. :)
Am sa verific email-ul sa vad daca am un mail de la avocatnet.ro.
Sunt stagiar, consider ca mai am multe de invatat pana a putea sa dau sfaturi utile persoanelor de pe acest forum. Din acest motiv nu sunt inregistrat pentru consultanta.
O seara buna!