Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Loc de parcare pe domeniul public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Loc de parcare pe domeniul public

am inchiriat un loc de parcare, in parcarea blocului si doresc sa pun un stalp cu lacat care sa nu permita parcarea altor masini pe locul inchiriat.
Imi poate spune cineva de ce acte sau aprobari as avea nevoie pentru a face acest lucru intr-un mod legal.

Multumesc
Elena
Conform legii nu ai voie sa ingradesti in nici un fel Spatiul public, chiar daca ai platit pentru locul respectiv de parcare.Singurul lucru LEGAL pe care poti sa-l faci este sa pui o placuta cu nr. Autorizatiei de la primarie si cu nr. inmatriculare masina.