Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendarea activitatii si veniturile din dobanzi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendarea activitatii si veniturile din dobanzi

Am un SRL fara angajati, platitor de impozit pe profit si vreau sa ii suspend activitatea pe 3 ani pt a nu plati impozit forfetar.
Ce trebuie sa fac cu depozitele in lei pe care le am la banca? Ma gandesc sa scot banii in casa si sa inactivez contul bancar.

Alta intrebare: In Hotararea AGA de suspendare a activitatii in baza carui articol de lege trebuie sa zic ca se hotaraste suspendarea, sau unde pot sa gasesc un model de hotarare?
am gasit in alt thread un model de Hotarare AGA www.avocatnet.ro/content/for...