Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Art 175 lit c - Noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Art 175 lit c - Noul cod penal

M-ar interesa daca angajatii unei societati, cu capital majoritar de stat, sunt in baza art 175 lit c - functionari publici.

Nu sunt functionari publici, angajatii unei societati comerciale cu capital majoritar de stat.