Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa pentru grup infractional?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa pentru grup infractional?

care este pedepsa pentru cineva care are ca obiect :iniţiere, constituire de grup infracţional organizat, aderare sau sprijinire a unui asemenea grup? si care sunt sansele ca acesta sa iasa de sub arestul preventiv la masura preventiva de a nu parasi localitatea sau tara? care ar fi caile de atac si cat de mari ar fi sansele ca persoana sa fie eliberata din arest?
Depinde de foarte multe lucruri.
Nu se poate raspunde concret deoarece este mult de discutat.
La iesirea din arest are sanse principiale...in functie de durata procesului si modul in care va fi aparat de avocat.