avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fondul de 2% - aplicat la cheltuielile cu salariile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fondul de 2% - aplicat la cheltuielile cu salariile

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti daca, in situatia in care in CCM pe unitate este prevazuta o clauza prin care se stabileste ca din acest fond de 2% (aplicat la cheltuielile cu salariile) angajatorul poate plati angajatilor contravaloarea serviciilor stomatologice, ne aflam in legalitate din punct de vedere a Codului Fiscal.



Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Ccm la nivel de ramura MariaRamona MariaRamona Conform carei legi exista obligativitatea incheierii si respectarii unui ccm la nivel de ramura in defavoarea celui la nivel national? (vezi toată discuția)
Prima de nastere acordata de angajator allison allison Buna. Am primit de la angajator o prima de nastere echivalenta cu salariul meu net, si nu cu salariul mediu pe unitate (care e mult mai mare decat salariul ... (vezi toată discuția)
Cadouri craciun ptr.copiii salariatilor camicami camicami Buna tuturor, daca un salariat are 3 copii minori, are dreptul sa primeasca de 3 ori 150 lei ,neimpozabili, sau doar 150 lei neimpozabili si restul ... (vezi toată discuția)