Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Retragere dosar scoala posibil fara un adult ?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Retragere dosar scoala posibil fara un adult ?

Buna ziua
As dori sa stiu daca eu sunt majora , imi pot retrage dosarul de la liceu fara sa stie parintii (in cazul meu tata , care este tutorele meu , parintii fiind divortati ) . As vrea sa plec in alt oras si sa imi iau dosarul de la liceul unde sunt in prezent sa ma pot inscrie la altul din alt oras . Mentionez ca sunt in clasa a XI-a .

Va multumesc anticipat
Dreptul l-ati avea, insa scoala va anunta automat sustinatorul legal. Nu cred ca vi se va aproba transferul, mai ales ca e nebunie cu finantarea scolilor.