Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ancheta DGA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ancheta DGA

Buna ziua, recent am primit o citatie la directia generala anticoruptie in vederea unei audieri. Banuiesc ca am fost citata ca martor intr-un dosar mai mare. Problema este daca as fi fost chemata pentru alta fapta pe care o credeam nedescoperita. Stie cineva daca respectiva institutie se ocupa si de furturi marunte (sub 20 ron)?
ce legatura ar avea anticoruptia cu un furt de 20 lei.
Se ocupa cu activitatea de prevenire şi combatere a corupţiei în rândul personalului Ministerului Afacerilor Interne.
si credeti ca le suscita interesul un furt de 10 lei ?
Daca furtul de 10 lei sau de cat o fi are la baza coruptia in sensul ca ati fost acoperit de politist si ar putea exista ceva interceptari ale convorbirilor telefonice ati putea fi intrebat si in legatura cu furtul dar fara sa ii intereseze furtul...

Erati cumva in stare de recidiva in legatura cu acel furt?
va multumesc tuturor pt raspunsuri,

citatia face referire la un dosar unde sunt citata cel mai probabil ca martora, doar ca ma simteam cu musca pe caciula cu alt lucru (e uimitor cate fente va poate face o constiinta vinovata, nu?)

cazul meu (inca nedepistat :dance4:) nu are de-a face cu coruptia ci cu teribilismul