Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza grafologica
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza grafologica

Daca as dori o expertiza grafologica, as putea sa apelez personal la expertiza fara o cerere din partea unui tribunal?
Da puteti face o expertiza extrajudiciara, insa ea nu va putea fi folosita ca o proba absoluta in instanta.

Pt a fi proba legala ea trebuie sa fie incuviintata de instanta si tb ca si cealata parte sa aiba posibilitatea de a participa, de a pune intrebari expertului, de a formula obiectiuni.