Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Demers obtinere Hotarare Judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Demers obtinere Hotarare Judecatoreasca

Buna ziua,

In urma unui proces indelungat, am reusit sa am castig de cauza printr-o hotarare definitiva. Ultima afisare la tribunal a fost in data de 27.09.2013 cu solutie pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Definitivă.
Au trecut peste 4 luni si nu am primit nimic in posta.
Cum sa procedez sa obtin hotararea cu titlu executoriu? Mentionez ca domiciliul meu este in alt judet.
Sunati intai la arhiva instantei pentru a vedea daca s-a redactat. Hotararile care nu mai sunt supunse niciunei cai de atac nu se comunica. Daca s-a redactat hotararea, mergeti si faceti o copie de la instanta si o legalizati.
Sau,puteti solicita oficial presedintelui de instanta sa dispuna urgentarea redactarii hotarari