Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Crestere salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Crestere salariu

Sunt angajata ca asistent personal al unei persoane cu handicap grav-grad1 cu un salariu brut lunar de 1043 lei,beneficiez de marirea salariului ca urmare a HG nr.871/2013?
Va multumesc!
Nu beneficiati de nicio marire de salariu.

Se majoreaza numai salariile de incadrare care sunt sub 850 lei, de la 01.01.2014.