Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Perioada determinata - delegare!!!
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Perioada determinata - delegare!!!

Sunt angajata pe perioada determinata pe un post de muncitor calificat tr.III. Contractul de munca imi expira in 19 nov. 2014. Intre timp, s-a ivit ocazia sa fiu trecuta cu decizie de delegare pe un post de secretar, avand calificarea si pregatirea in domeniu. Aceasta decizie va fi data incepand cu data de 1 martie si se va incheia pe 31 august. Aceasta este hotararea inspectoratului scolar. Directorul de liceu spune ca imi va face decizie de pe 1 martie 2014 pana pe 31 mai 2014. Adica pe 3 luni, urmand ca apoi sa prelungeasca cu inca 3, asa cum a decis inspectoratul. Este corect cum spune inspectoratul - pe 6 luni sau cum spune directorul - din 3 in 3 luni? Iar dupa ce se incheie delegarea, ma mai pot reintoarce pe postul pe perioada determinata, cel de muncitor, pana la data incheierii-nov. 2014? Sau il pierd o data cu delegarea? Cu multumirile de rigoare!
Aici este vorba despre delegarea de competenta. Situatie nereglementata expres in legislatia muncii.