Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Recuperare creanta salariala de la o societate in ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Recuperare creanta salariala de la o societate in faliment

Buna seara! Societatea la care lucra sotia mea a intrat in insolventa,iar de curand a fost aprobat falimentul urmand ca toate bunurile sa fie lichidate. As vrea sa stiu daca sotia mea, inscrisa la masa credala ca salariat, mai are vreo sansa sa-si recupereze creanta, tinad cont ca o banca avea ipoteca pe toate bunurile societatii? Va multumesc!
Putin probabil. Sunt sanse doar daca lichidatorul va reusi sa valorifice orice alte bunuri ale societatii care nu consitutiau garantia bancii (exemplu: mobilier, stocuri de marfa etc.)