avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare impozite retinute contract Cod Civil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare impozite retinute contract Cod Civil

Buna ziua ,

Sunt o persoana fizica si vreau sa ridic o locuinta in regie proprie .
Vreau sa angajez cativa zilieri si sa inchei in acest sens contracte de prestari servicii in baza Codului civil .
Unde si in baza caror formulare pot declara impozitele retinute la sursa pe venit si obligatiile la contributiile sociale ?

Va multumesc anticipat .

Alte discuții în legătură

Contract civil dana manea dana manea lucrez intr-o institutie publica. de carand am angajat pe cineva cu contract civil. nu stiu cum il platim. are o remuneratie bruta de x lei din care viram 10% ... (vezi toată discuția)
Ce fel de contract?? dodododo74 dodododo74 AM O FIRMA SI AM NEVOIE OCAZIONAL DE 30-50 ,,FIGURANTI\" ,DE EXEMPLU CUM SUNT CEI DE LA EMISIUNILE TV CARE APLAUDA,AS DORI SA STIU CE FEL DE CONTACT SA FAC CU ... (vezi toată discuția)
Contract civil de prestari servicii denisa_r denisa_r Buna ziua. Am incheiat un contract civil de prestari servicii si as dori sa stiu de trebuie sa platesc urmatoarele contributii CAS, CASS si somaj, din moment ... (vezi toată discuția)