Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indicele de corectie pentru 2012
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indicele de corectie pentru 2012

Care va fi valoarea indicelui de corectie ,pentru persoanele care au iesit la pensie in anul 2012, si de cand se3 vor acorda aceste drepturi ? Se vor acorda din urma?
1,17
Se aplica incepand cu 07/11/2013
MULTUMESC
Buna seara
Eu am iesit la pensie cu data de 15.06.2012, am primit pensia pe luna ianuarie 2014 marita cu 1,11 indice , probalil ca mai am primit si de la 01.01.2013 0,6 indice de corelare(acum decat diferentapana la 1,17), mai trebuie sa primesc si diferenta din data de 07.11.2013 si pana la 01.01.2014 ?
Se inlocuieste 1,06 cu 1,17
Acum s-a dat diferenta
Ca si diferenta,este un pic mai greu de calculat
eu nu am primit in ianuarie si nici in februarie pensia marita cu nici un leu. De aceea am intrebat de indicele din 2012 . Dar cand este posibil sa primesc banii din aplicarea coeficientului ?