Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale certificat constator alta firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

certificat constator alta firma

se poate cere la Reg.Com. un certificat constator al unei firme terte??

Cum?
In baza unei cereri la Registru si a achitarii unei taxe
dcozma a scris:

In baza unei cereri la Registru si a achitarii unei taxe

Multumesc!

Si cererea o fac in numele administratorului firmei mele?
Depinde de Registrul Teritorial la care solicitati. La Bucuresti, vor cere imputernicire de la firma terta. In schimb, la Oficiul National puteti cere fara probleme in nume personal (fara imputerniciri).
Va puteti prezenta cu o delegatie din partea unitatii dumneavoastra prin care administratorul va imputerniceste in vederea completarii si semnarii in numele sau a unei cereri la Reg. Comertului pt. otinerea certificatului constatator pt. firma respectiva.Luati si stampila unitatii.
Va multumesc mult!

O zi buna tuturor!
:)