Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren aferent locuintei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren aferent locuintei

Buna ziua .Parintii mei au cumparat in 1995 o casa , in baza Legii 112/1995 , casa in care locuiau cu chirie din anul 1985 , terenul ramanand in proprietatea primariei . In tot acest timp , pentru terenul aferent locuintei , au platit chirie si mai nou impozit separat . Se poate invoca in acest caz uzucapiunea , referitor la teren ?
Nu aveti cum sa invocati uzucapiunea un baza chiriei pe care ati platit-o pentru terenul respectiv.