Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe pensie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe pensie

buna ziua.......daca am o poprire pe pensie se poate face si o a doua poprire?!......daca DA.....pina la cat la suta din pensie se poate merge cu cele doua popriri.....va multumesc!
Pana la jumatate din pensie.
Art. 728(2) Cod procedura civila: ''Daca sunt mai multe urmariri asupra aceleiasi sume, urmarirea nu poate depasi jumatate din venitul lunar net al debitorului, indiferent de natura creantelor, in afara de cazul in care legea prevede altfel''.