Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile livada
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile livada

buna am 1,5 ha teren si as dori sa aflu daca pot accesa fonduri nerambursabile pt infiintarea unei livezi
Momentan nu, pana la aparitia noilor masuri PNDR.
Pentru a accesa masura 121, ferme familiale, aveti nevoie de minim 2 ha ca sa fiti eligibil.
Pe aceasta suprafata puteti dezvolta plantatii de coacaz, smochin, zmeur, de exemplu