Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile agricultura pentru tineri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile agricultura pentru tineri

Va rog sa-mi comunicati daca pot accesa fonduri nerambursabile ptr cultivarea zmeureisau plante medicinale pe o suprafata de 5 ha in jud Constanta,posed terenul,am sub 35 de ani,am surse proprii de finantare. Va multumesc
Din cate stiu, plantele medicinale nu sunt eligibile pe PNDR dar este posibil sa fie pe alt program.

Puteti obtine sigur subventia pe hectar, daca nu ma insel era undeva la 103 euro/ha (80% UE, 20% RO)

Puteti obtine fonduri pentru colectarea, depozitarea si procesarea de plante medicinale si plante aromatice
Alexandru Munteanu, Avocat
Cu plantatia de zmeur va puteti incadra in masura 112 a PNDR
[ link extern ] /