avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile agricultura pentru tineri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile agricultura pentru tineri

Va rog sa-mi comunicati daca pot accesa fonduri nerambursabile ptr cultivarea zmeureisau plante medicinale pe o suprafata de 5 ha in jud Constanta,posed terenul,am sub 35 de ani,am surse proprii de finantare. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 07:37, 25 Aprilie 2012
Din cate stiu, plantele medicinale nu sunt eligibile pe PNDR dar este posibil sa fie pe alt program.

Puteti obtine sigur subventia pe hectar, daca nu ma insel era undeva la 103 euro/ha (80% UE, 20% RO)

Puteti obtine fonduri pentru colectarea, depozitarea si procesarea de plante medicinale si plante aromatice
Ultima modificare: Marți, 24 Aprilie 2012
Alexandru Munteanu, Avocat
Cu plantatia de zmeur va puteti incadra in masura 112 a PNDR
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene pentru plantatie zmeura cretu1 cretu1 Buna ziua, Doresc sa accesez fonduri europene nerambursabile pentru plantatie de zmeura pe o suprafata de un hectar. Ce masura/ program ar fi potrivit si ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile livada calin99 calin99 buna am 1,5 ha teren si as dori sa aflu daca pot accesa fonduri nerambursabile pt infiintarea unei livezi (vezi toată discuția)
Fonduri europene bitza23 bitza23 Ce masura as putea accesa pentru obtinerea de fonduri europene daca detin un teren pe care nu am cultivat nimic? (vezi toată discuția)