Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

Ce masura as putea accesa pentru obtinerea de fonduri europene daca detin un teren pe care nu am cultivat nimic?
depinde ce doriti sa faceti pe/cu acest teren.
depinde de dimensiunea terenului.
intrati pe site-ul PNDR sau APRDP si puteti obtine informatii detaliate, asta daca nu doriti sa mergeti personal la organismul din orasul resedinta de judet
asi vrea sa fac o livada pe masura 112 dar nu stiu cum se calculeaza UDE si daca eu nu am terenul cultivat cu nimic ce as putea face sa obtin fondul
Plantatii de pomi si arbusti fructiferi are pentru o Hectarea 2,125 UDE. Ai nevoi sa lasati 4 metri de lungime si 3 de latime intre unii si altii, desi intr-o Ha incape aproximativ o mie de pomi. Daca o plantati azi si va inregistrati la APIA si la Primaria, puteti opta pentru masura 141. Daca ai mai multe de 6 Ude (si mai putin de 40) puteti depune pentru masura 112 daca intruniti celealte criterii de elegibilitate.