avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

stie cineva pt o livada de nuci care sunt conditiile pt a putea accesa fondurile europene?multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 10:59, 6 Iunie 2012
Pentru a accesa fonduri PNDR masura 141 pentru livada de nuci aveti nevoie de o suprafata plantata de min 2,5 Ha. Daca aveti o suprafata mai mica dar aveti si alte culturi, animale atunci puteti indeplini conditiile de 2-8 UDE

cititi aici:
[ link extern ]
multumes ca ati dat curs solicitarii mele,dar cred ca masura pt o livada de nuci este 112,sau ma insel ,?pt instalarea tinerilor fermieri,dar am sa ma uit si la cea cu 141 multumesc
Ultima modificare: Luni, 4 Iunie 2012
liveta, utilizator
are cineva idee daca pentru ingradirea 1 h de teren arabil am nevoie de autorizatie,vreau sa plantez nuci apoi pe suprafata respectiva dar mai intai sa fac gardul....
Pentru masura 112 aveti nevoie de 6-40 UDE, deci o suprafata mai mare de teren.In functie de terenul de care dispuneti, de alte culturi daca va incadrati in limitele specificate mai sus, este ok si aceasta masura.Cititi cu atentie masurile ca sa fiti in regula cu actele necesare.
Nu cred sa aveti nevoie de autorizatie pentru a ingradi suprafata dvs., dar cel mai bine intrebati la primarie.
Succes
are cineva idee cat ar ajunge 400 m liniari de plasa de gard de 1.80 m/h si unde pot gasi niste preturi convenabile?multumesc

Alte discuții în legătură

As dori sa obtin fonduri europene pentru infintarea unei livezi de castan, nuc si alun inchiriez2012 inchiriez2012 as dori sa obtin fonduri pentru infintarea unei livezi de castan, nuc si alun...ce masuri sau fonduri pot accesa sa primesc bani europeni nerambursabili? am ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene bitza23 bitza23 Ce masura as putea accesa pentru obtinerea de fonduri europene daca detin un teren pe care nu am cultivat nimic? (vezi toată discuția)
Subventie agricultura kpas2005 kpas2005 am o suprafata de 2 hectarede livada si faneata.cum sa procedez pentru a obtine subvectie agricola.cat este anual?multumesc (vezi toată discuția)