Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Art 356 din Legea Educatiei Nationale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Art 356 din Legea Educatiei Nationale

Buna ziua,
Fetita noastra este nascuta in aprilie 2013, va rog sa-mi spuneti daca art 356 din Legea Educatiei Nationale din 1/2011 a intrat in vigoare si putem beneficia de contravaloarea sumei de 500 eur prin deschiderea unui cont la Trezoreria Statului.
Va multumesc!
Din cite stiu au fost suspendat aplicabilitatea acestui articol odata cu reducerile bugetare de prin 2009 .
Termenul de aplicare a fost prorogat pana la 01.01.2014.

Cel mai bine intrebati la Minsiterul educatiei, intrucat nu exista act normativ care sa proroge termenul de intrare in vigoare a textului de lege incident.