Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprumut la banca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprumut la banca

Sotul meu a decedat anul trecut (2013) si avea un imprumut la banca pe 2 ani , imprumut care expira anul acesta (2014) in luna decembrie. Dupa deces eu nemaiavand bani nu am mai platit ratele din luna iulie 2013 până acum.Mentionez faptul ca imprumutul a fost facut fara asigurare medicala iar eu nu am semnat nimic in contract si nici nu a fost girat cu apartamentul nostru, deci pe baza pensiei sale de 870 lei l-a facut.
Oare pot intimpina greutati in sensul ca ma poate sili banca sa platesc ceva ca sotie supravietuitoare? El mai are doi copii din prima casatorie care îi poarta numele , oare numai eu as fi obligata sa platesc imprumutul , copii lui nu? Deoarece la avere au venit sa le dau bani ca e tatal lor si îi poarta numele.
Va multumesc si astept raspuns.
Va urez un Paste fericit alaturi de cei dragi!