avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declararea lunara a impozitului pe veniturile ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Declararea lunara a impozitului pe veniturile nerezidentilor in 2014

Pana in decembrie 2013 declaram impozitul pe venitul nerezidentilor in declaratia 100, si il viram in acelasi cont in care se virau datoriile la bugetul statului (impozitul pe salarii/ impozitul pe profit, etc)

Incepand cu ianuaire 2014 in ce declaratie (lunara) se declara acest impozit? (in declaratia 100 nu se mai poate declara)
obs.: nu ma refer la declaratia anuala, ci la declararea lunara a acestui impozit, pe care pana acum o faceam in declaratia 100.

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: cory768 , utilizator 11:15, 24 Februarie 2014
Tot in 100 sunt, numai ca acum sunt mai defalcate.
Multumesc foarte mult! Aveti dreptate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 100 Mariasa Mariasa Eu am inteles de diverse persoane( economisti, contabili.).. ca dec 100 pentru ianuarie 2013 se depune pana pe 25 martie, s-a prelungit termenul.... iar p e ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100-pentru impozit profit trim4/2011 stelach stelach Buna ziua Conform modificari Codului fiscal prin OG30/2011, impozitul pe profit aferent trim 4/2011, are termen 25.03.2012, pentru declarare si plata. Nu ... (vezi toată discuția)
Impozitul pe constructii speciale- declaratie noiembriesm noiembriesm Buna ziua. Puteti sa-mi spuneti cum ati procedat dvs in cazul impozitului pe constructii ? Am declarat in 010, dar vreau sa stiu daca valoarea la care aplic ... (vezi toată discuția)