Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declararea lunara a impozitului pe veniturile ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Declararea lunara a impozitului pe veniturile nerezidentilor in 2014

Pana in decembrie 2013 declaram impozitul pe venitul nerezidentilor in declaratia 100, si il viram in acelasi cont in care se virau datoriile la bugetul statului (impozitul pe salarii/ impozitul pe profit, etc)

Incepand cu ianuaire 2014 in ce declaratie (lunara) se declara acest impozit? (in declaratia 100 nu se mai poate declara)
obs.: nu ma refer la declaratia anuala, ci la declararea lunara a acestui impozit, pe care pana acum o faceam in declaratia 100.

Va multumesc anticipat!
Tot in 100 sunt, numai ca acum sunt mai defalcate.
Multumesc foarte mult! Aveti dreptate.