Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata fara penalizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata fara penalizare

Buna seara!
Imi cer scuze ca postez pentru a doua oara mesajul, dar cel postat prima data nu-l regasesc pentru a urmari raspunsul.

In ce conditii se poate acorda pensie anticipata fara penalizare pentru o femeie in varsta de 52 ani cu 28 ani de productie si 5 ani facultate.
As dori sa stiu daca anii de facultate se iau in calcul pentru a iesi anticipat la pensie fara penalizare si la ce varsta.
Precizez ca data nasterii este 7.10.1962
Multumesc !
1. Mesajele v-au fost sterse pentru ca le-ati postat de mai multe ori.

2. Ati primit raspuns la acesta intrebare pe:
www.avocatnet.ro/content/for...