avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata fara penalizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata fara penalizare

Buna seara!
Imi cer scuze ca postez pentru a doua oara mesajul, dar cel postat prima data nu-l regasesc pentru a urmari raspunsul.

In ce conditii se poate acorda pensie anticipata fara penalizare pentru o femeie in varsta de 52 ani cu 28 ani de productie si 5 ani facultate.
As dori sa stiu daca anii de facultate se iau in calcul pentru a iesi anticipat la pensie fara penalizare si la ce varsta.
Precizez ca data nasterii este 7.10.1962
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:12, 23 Februarie 2014
1. Mesajele v-au fost sterse pentru ca le-ati postat de mai multe ori.

2. Ati primit raspuns la acesta intrebare pe:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorarea pensiei pentru limita de varsta ContSters377479 ContSters377479 în ianuarie 2019 am dreptul la pensie de limită de vârstă. am 11ani si 3luni în grupa II lucrați.vă rog frumos dacă pot iesi la pensie cu reducere de ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? ContSters295942 ContSters295942 Buna ziua Vin cu rugamintea de a ma lamuri cind pot iesi la pensie , F,23.11.1957 28 ani lucrati din care 8ani gr,2 multumesc (vezi toată discuția)
Pensie anticipata tuilleries tuilleries Buna ziua! Va rog frumos sa imi spuneti cand pot beneficia de pensie anticipata, avand in vedere ca anul acesta implinesc 51 de ani si stagiu de cotizare de ... (vezi toată discuția)