Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

buna seara. As dori sa ma lamurinti in privinta unei vanzari la licitatie a apartamentului luat cu credit bancar neachitat din cauza crizei economice.Cat timp mai putem ramane in acest apartament,banuiesc ca pana la executarea silita. Aceasta executare cand poate avea loc si in ce consta? o seara frumoasa si va multumesc
Procedura executari silite se demareaza la cererea oficiala a creditorului
Nu exista termen limita pentru executare procedura de executare silita
Chiar daca se parcurg etapele procedurale,exista posibilitatea sa nu se prezinte ofertanti,sau la termenele de licitatie sa nu se adjudece imobilul
Incercati negocierea de angajament de plata