Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit forfetar la PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit forfetar la PFA

Imi puteti spune daca OUG 34 se aplica intr-un fel la PFA-uri? privind impozitul forfetar si deductibilitatea cheltuielilor?

Impozitul forfetar nu se aplica pfa-urilor, inca.Doar partea cu deductibilitatea tva-ului si a combustibilului.
Multumesc pt. raspuns dar in cazul PFA-urilor ce se mai deduce conform OUG 34/2009?
OUG nu se refera la pfa.Pt.pfa consultati Ordinul 1040 si Codul Fiscal, titlul III, cap.II