avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit forfetar la PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit forfetar la PFA

Imi puteti spune daca OUG 34 se aplica intr-un fel la PFA-uri? privind impozitul forfetar si deductibilitatea cheltuielilor?

Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 17:42, 22 Aprilie 2009
Impozitul forfetar nu se aplica pfa-urilor, inca.Doar partea cu deductibilitatea tva-ului si a combustibilului.
Multumesc pt. raspuns dar in cazul PFA-urilor ce se mai deduce conform OUG 34/2009?
OUG nu se refera la pfa.Pt.pfa consultati Ordinul 1040 si Codul Fiscal, titlul III, cap.II

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducerea combustibilului pentru pfa romeo mart romeo mart sint persoana fizica autorizata si doresc o lamurire .OG 34 / 2009 se referea la numai societati comerciale ? adica deducerea combustibilului este interzisa ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitor tva trebuie sa plateasca impozit forfetar ? maarkyM maarkyM buna ziua, am deschis anul trecut PFA ,nu am avut decat cheltuieli (de infiintare) pe anul trecut ca si activitate,iar anul acesta tot decat ... (vezi toată discuția)
Bon combustibil sibcon sibcon Cum se inregistreaza corect un bon fiscal de combustibil fara factura? (vezi toată discuția)