avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Victima a unui accident de circulatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Victima a unui accident de circulatie

Va rog din suflet ajutati-ma
In data de 24.02.2014 am vrut sa traversez la distanta de trecerea de pietoni cam la 2 m Si pe un sens si pe celalat se circula bara la bara ,din partea stanga a mea un autoturism a incetinit viteza creindu-mi impresia ca imi permite sa traversez cind eram pe a doua banda a accelerat si a tras dreapta de volan si m-a lovit Am cazut pe asfalt de unde nu ma puteam ridica
Lumea de pe trotuar tipa sa se dea jos din masina si sa ma ajute sa ma ridic i-am spus ca mi-a fracturat picioarele la care mi-a zis ca nu mi-a fracturat nimic s-a urcat la volan si a plecat un tanar m-a ajutat sa ma ridic si m-a traversat strada
Nu am vazut nr masinii atit pot spune culoarea masinii si ca soferul avea proteza de celuloid la unul din brate
Ce pot sa fac?
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 20:26, 26 Februarie 2014
Atunci, trebuia sa sunati la 112.
Acum, plangere la politie si certificat medico-legal.
depuneti plangere la politie si poate ca erau camere care au inregistrat intreaga scena.
e putin cusuta cu ata alba povestea doamnei. este culpa comuna si s-ar putea s-o pasca si vreo amenda pentru traversare prin loc nemarcat .
am sunat a venit o ambulanta care m-a dus la Spt Floreasca dupa radiografii a venit si un echipaj de la Politie care a intocmit un PV
De la Spitalul Floreasca unde m-a dus salvarea trimisa dupa ce am apelat la 112 mi s-a dat o medicatie si 3-4 zile sa stau doar la pat si ca inca alte 2 saptamini sa pun piciorul cit mai putin in pamint

Alte discuții în legătură

Accident rutier vatamare corporala usoara fara pretentii! badkid4rythm badkid4rythm Am si eu nevoie de sfatul si consilierea dvs. Ieri 10.03.2015 pe la ora 17.00 in zona Kaufland Obor am acrosat o doamna pe trecerea de pietoni. Deplasandu-ma ... (vezi toată discuția)
Accident cu victima din culpa ei, schimbare declaratie close close Buna ziua,am avut un accident,am acrosat usor un pieton care trsnversa pe rosu,imediat am oprit am sunat la 112 a venit un echipaj al politiei si unul al ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan tavy77 tavy77 Buna ziua! In data de 23.07.2020 m-am urcat la volanul unei autoutilitare si m-am dus la un bar.Am consumat 3-4 beri dupa care, pe fondul consumului de ... (vezi toată discuția)