Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Victima a unui accident de circulatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Victima a unui accident de circulatie

Va rog din suflet ajutati-ma
In data de 24.02.2014 am vrut sa traversez la distanta de trecerea de pietoni cam la 2 m Si pe un sens si pe celalat se circula bara la bara ,din partea stanga a mea un autoturism a incetinit viteza creindu-mi impresia ca imi permite sa traversez cind eram pe a doua banda a accelerat si a tras dreapta de volan si m-a lovit Am cazut pe asfalt de unde nu ma puteam ridica
Lumea de pe trotuar tipa sa se dea jos din masina si sa ma ajute sa ma ridic i-am spus ca mi-a fracturat picioarele la care mi-a zis ca nu mi-a fracturat nimic s-a urcat la volan si a plecat un tanar m-a ajutat sa ma ridic si m-a traversat strada
Nu am vazut nr masinii atit pot spune culoarea masinii si ca soferul avea proteza de celuloid la unul din brate
Ce pot sa fac?
Atunci, trebuia sa sunati la 112.
Acum, plangere la politie si certificat medico-legal.
depuneti plangere la politie si poate ca erau camere care au inregistrat intreaga scena.
e putin cusuta cu ata alba povestea doamnei. este culpa comuna si s-ar putea s-o pasca si vreo amenda pentru traversare prin loc nemarcat .
am sunat a venit o ambulanta care m-a dus la Spt Floreasca dupa radiografii a venit si un echipaj de la Politie care a intocmit un PV
De la Spitalul Floreasca unde m-a dus salvarea trimisa dupa ce am apelat la 112 mi s-a dat o medicatie si 3-4 zile sa stau doar la pat si ca inca alte 2 saptamini sa pun piciorul cit mai putin in pamint