avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii, recalculare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii, recalculare

buna ziua,
Sunt pensionar de invaliditate din anul 2007 si am avut gradul 2 pana in februarie anul acesta. ACUM AM GRADUL 1. MENTIONEZ,CA AM PRIMIT PUNCTE (STADIUL POPTENTIAL) PENTRU 3 ANI. AM DEPASIT STADIUL COMPLET(35 ANI) CU 4 ANI IN MOMENTUL DE FATA..PENSIA A FOST DE700 LEI.
EXISTA POSIBILITATEA SA FIE MAI MICA DUPA RECALCULARE?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:07, 28 Februarie 2014
Prin trecerea de la gradul II la I,pensia nu poate fi mai mica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Determinarea cuantumului pensiei Giubega Giubega Pensia la limita de varsta poate fi mai mica decat pensia de invaliditate??Mentionez ca am calculat personal dupa graficul de calcul de pe site-ul La ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,am 55 de ani si sunt pensionat medical din 1993 cu ... stelyan stelyan buna ziua,am 55 de ani si sunt pensionat medical din 1993 cu gradul 2 de invaliditate pana in 2010... din 2010 pana in 2020 am fost trecut la gradul 1 de ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate-schimbari de grad ContSters377905 ContSters377905 Mentionez ca am fost pensionata in 26.06.2001 la varsta de 42ani, 6luni si 4 zile in gradul 2 de invaliditate cu o vechime in munca de 20 ani,6 luni,15 zile.In ... (vezi toată discuția)