Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii, recalculare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii, recalculare

buna ziua,
Sunt pensionar de invaliditate din anul 2007 si am avut gradul 2 pana in februarie anul acesta. ACUM AM GRADUL 1. MENTIONEZ,CA AM PRIMIT PUNCTE (STADIUL POPTENTIAL) PENTRU 3 ANI. AM DEPASIT STADIUL COMPLET(35 ANI) CU 4 ANI IN MOMENTUL DE FATA..PENSIA A FOST DE700 LEI.
EXISTA POSIBILITATEA SA FIE MAI MICA DUPA RECALCULARE?
MULTUMESC!
Prin trecerea de la gradul II la I,pensia nu poate fi mai mica.