Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392 B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392 B

Buna,

Am si eu o intrebare simpla...legata de depunerea declaratie 392 B, fiin PFA norma de venit.

Am citit ca trebuie depuse atat printate (semnate si stampilate) cat si in format electronic.

Cum adica electronic,...le duc pe un sitck ?
Da sau pe discheta sau CD.
Oricum ele sunt listate cu cod de bare dar pt. siguranta descarcarii e bine sa le aveti copiate pe stik sau CD sau... discheta
multumesc frumos pt promptitudine
si inca o intrebare...se pot trimite si cu posta romana, scrisoare recomandata, nu?
Da, dar... cu stik sau CD prin posta?
Poate scrisoare recomandata cu valoare declarata. Altfel nu va sfatuiesc pt. ca daca se deterioreaza pe transport riscati sa ramineti cu declaratia ne inregistrata.
Referitor la aceasta declaratie, ce trebuie sa fac daca am depus-o cu informatii gresite? O pot rectifica si se plateste vreo amenda pt greseala?