Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune dupa 11 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune dupa 11 ani

am o matusa care este singura fiica ,parintii ei au decedat acum 11 ani,nu a facut succesiunea fiind singura sotul locuiind cu ea in casa parintilor ei,acum fiind si ea bolnava doreste sa faca act de vanzare la o nepoata mai e necesara succesiune dupa parintii ei intrucat acestia au decedat acum 11 ani,sau ce ar trebui sau cum sa procedeze
Da, trebuie sa solicite un certificat de mostenitor dupa parinti ca sa poata intabula imobilul pe dansa si numai dupa aceea poate sa-l vanda catre nepoata.