Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri Europene Nerambursabile in domeniul IT
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri Europene Nerambursabile in domeniul IT

Buna seara ! Detin de 3 ani o firma de Gazduire Online (jocuri).Insa actele le am facute de 1 an de zile si anume I.I .As dori sa stiu daca se poate obtine fonduri nerambursabile , pentru dezvoltarea acestei afaceri.O data cu extinderea afacerii pot creea locuri de munca.
Multumesc ! O zi buna !
Pentru aceasta forma de organizare nu sunt fonduri sau programe decat in mediul rural.
Eu am o casa la tara nu foarte departe de oras , de exemplu daca as dezvolta acolo totul ma refer sa fac un mic data-center cu tot ce trebuie as putea obtine fonduri? Multumesc.
Da, prin programul PNDR. Daca optati pentru alta forma de organizare, SRL, SRL-D puteti obtine finantare si in mediul urban prin programe nationale
Pentru programul PNDR trebuie sa fiu domicilian in aceea comuna?
Sediul firmei trebuie sa fie in rural. Inca nu sunt publicate ghidurile, dar puteti citi fisele masurilor:
[ link extern ]