avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare

Daca o persoana este incadrata cu studii medii in luna martie 2014. In luna iulie 2014 in situatia in care va termina facultatea si va obtine diploma de licenta se poate trece pe studii superioare. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Dorina Tarcea , utilizator 12:53, 6 Martie 2014
Despre ce sector este vorba , bugetar sau privat?
bugetar
Se poate solicita transformarea postului respectiv dupa absolvirea facultatii.
freeelis a scris:

Se poate solicita transformarea postului respectiv dupa absolvirea facultatii.


in completare as dori sa adaug ca promovarea se face in urma unui examen conf . HG286/2011 titlul II

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua!in baza carei legi si carui articol pot solicita trecerea ... VERO80 VERO80 Buna ziua!in baza carei legi si carui articol pot solicita trecerea de pe un post de referent pe un post cu studii superioare avand in vedere ca intre timp am ... (vezi toată discuția)
Schimbarea salariului de la studii medii la studii superioare vaialet77 vaialet77 Lucrez in sectorul bugetar, pe o functie cu studii medii. Am terminat facultatea in anul 2012, cu licenta luata in anul 2013, si am nivelul de salarizare ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sant functionar public intr-o primarie. postul pentru ... j.c.m j.c.m Buna ziua, sant functionar public intr-o primarie. Postul pentru care am sustinut examen la angajare a fost de studii medii. Eu sant absolventa de facultate ... (vezi toată discuția)