avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Comercializare produse agricole din productie proprie ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Comercializare produse agricole din productie proprie in spatiu inchiriat.

Buna ziua !
Va rog sa -ma lamuriti in urmatoarea situatie:
Daca o persoana doreste sa comercializeze intr-un spatiu inchiriat produse agricole( legume,fructe, zarzavaturi, etc) , provenite din productie proprie , ce ar fi mai indicat sa isi constituie ,SRL, PFA, II ? Care este Caen-ul pentru astfel de activitati ?
In situatia in care va constitui un SRL , cum si in ce baza va inregistra intrarea marfurilor?

Multumesc .

Alte discuții în legătură

Producator agricol x_vio_fr x_vio_fr Daca am certificat de producator agricol , ( legume-fructe) , pot sa comercializez  produsele intr-un  spatiu comercial ? Care sunt formalitatile de ... (vezi toată discuția)
Alte coduri caen pe pfa Mary2005 Mary2005 DEJA AM UN PFA , DAR AM VOIE SA VAND DOAR HAINE SI DETERGENTI. POT SA VAND IN PARALEL LEGUME- FRUCTE PE ACEST PFA? (vezi toată discuția)
Pfa sau atestat de producator + carnet de comercializare? iignat iignat Buna ziua! Am mare nevoie de ajutorul vostru In primavara aceasta as vrea sa deschid o mica afacere, o gradina de legume crescute eco ( fara certificat ... (vezi toată discuția)