Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Alte coduri caen pe pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Alte coduri caen pe pfa

DEJA AM UN PFA , DAR AM VOIE SA VAND DOAR HAINE SI DETERGENTI.
POT SA VAND IN PARALEL LEGUME-
FRUCTE PE ACEST PFA?
george-neagu, moderator
Trebuie sa declarati la Registrul comertului noua activitate pe care doriti sa o desfasurati. Este vorba de alt cod CAEN.
Nu mai scrieti cu majuscule, deranjeaza ochii celui care doreste sa comenteze.
Pot merge in paralel cu celelalte coduri caen sau trebuie sa renunt la acelea?
Pot comercializa legume - fructe ca persoana fizica autorizata fara a mi scoate certificat de producator deoarece eu chiar nu sunt producator, nu am terenuri doar a si dori sa le comercializez.
Multumesc anticipat
Veti primi cod de comerciant de legume. Nu trebuie sa renuntati la codurile vechi.
Nu veti putea comercializa haine, detergenti, legume si fructe in acelasi spatiu. Avizele si autorizatiile vor trebui reinnoite pentru activitatea noua.
Deci nu imi trebuie si certificat de producator daca am pfa.
Multumesc anticipat pt raspuns
Puteti comercializa legume si fructe pe care le achizitionati in baza facturilor emise de catre vanzatori.