Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Comercializare bauturi alcoolice
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Comercializare bauturi alcoolice

Buna ziua!

Doresc sa vand bauturi alcoolice online, printr-un website. Am coduri caen 4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate si 4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor. Precizez ca voi vinde doar in Romania si le voi comercializa de la distribuitori autorizati.
Am nevoie de o alta autorizatie sau sunt suficiente aceste coduri caen?

Buna ziua
Aveti nevoie si de :

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Am si asta! In principiu doresc sa stiu daca am nevoie de alte avize/aprobari strict pentru comercializarea de alcool. De asemenea, vreau sa adaug si fructe pe langa, dar am si CAEN 4721 - Comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, în magazine specializate.

Prin urmare, imi trebuie aprobare pentru comercializarea acestor produse - bauturi alcoolice si fructe? Sau faptul ca am codurile caen respective este suficient?