Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Post radio
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Post radio

as vrea sa intemeiez un radio local non-profit. ma puteti ajuta, care este legislatia in domeniul acesta, si ce acte sunt necesare? multumesc!
Exista o legislatie destul de ampla in acest domeniu si anumiti pasi de urmat pentru fiecare etapa in parte (cu documentele aferente).

De aceea, parerea mea este ca ar trebui sa discutati cu un specialist si sa-i furnizati mai multe detalii, pentru ca acesta sa va poata consilia corect.