Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Infiintare revista non profit
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Infiintare revista non profit

Buna ziua!
Doresc sa infiintez o revista de informare, non-profit, pentru clientii unei firme. Care sunt pasii legali pe care ar trebui sa ii urmez, in conditiile in care nu am o firma deschisa special pentru aceasta activitate. Pot desfasura aceasta activitate daca voi expedia revista doar clientilor firmei respective? In plus, pot sustine media diferite evenimente de specialitate, congrese, etc? Exista vreo bariera pe care nu trebuie sa o incalc pentru a nu trece spre ilegal? Multumesc! O zi frumoasa tuturor!
cel care editeaza trebuie sa fie identificabil ...