Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Stabilire din oficiu CAS de catre ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Stabilire din oficiu CAS de catre ANAF

Buna ziua,

Angajatii ale caror venituri de natura salariala se incadreaza intre limitele de mai sus (804 si 11490 lei), dar inregistreaza si alte venituri, nu sunt exclusi de la aceasta impunere din oficiu?
Salariatii care obtin venituri si din alte surse nu sunt obligati la plata C.A.S. indiferent cat de mare este valoarea acestora.
Multumesc