Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire

Am urmatoarea nelamurire. Am incheiat un contract de prestari servicii cu o firma.
Firma incheie contracte de cesiune prin care isi cedeaza dreptul de a incasa contravaloarea serviciilor prestate unei alte firme. Ulterior primesc mai multe adrese de infiintare a popririi pe sumele datorate. Intrebarea este cui ar trebui sa fac plata? Respect contractele de cesiune sau onorez poprirea.
Respectati adresele de infiintare a popririi.
In cazul in care nu respect adresele de infiintare a popririi si onorez cesiunea de creanta care a fost datata inaintea adresei de infintare a popririi, ce se poate intampla?