Forum Discuţii juridice Executare silită Promisiune imobil ce urmeaza a fi executat
Discuție deschisă în Executare silită

Promisiune imobil ce urmeaza a fi executat

Am un imobil cu ipoteca rang I banca ( credit in derulare ) si ipoteca rang II promisiune vanzare imobil terta persoana ( avans incasat si diferenta ce urmeaza a fi incasata ) ; intrebarea mea este daca se poate executa acest imobil de catre o alta banca, nu cea la care am gajat imobilul, si de la care am contractat un credit fara garantii si am semnat in calitate de fidejusor. Multumesc
da se poate

creditorul ipotecar de rangul II poate la scadenta sa va execute...rangul ipotecii afectand doar distributia pretului obtinut din vanzarea la licitatie